Rodinný dům s výhledem na Lipno

Půdorys

Rodinný dům s výhledem na Lipno Rodinný dům s výhledem na Lipno
RD 6+kk, 2 koupelny
Lokalita:Lipno nad Vltavou Projekt:2012 Realizace:2013 Zastavěná plocha:99 m2 Užitková plocha:155 m2

Zadání

Obec Lipno nad Vltavou leží na dolním konci přehrady. Spojuje se zde centrum sportovních aktivit s krásnou okolní krajinou. Pozemek samotný se nachází na okraji obce, v polovině příkrého kopce. Díky tomuto situování nabízí přímý výhled na část vodní plochy v údolí. Přáním investora byl jednoduchý dům korespondující s okolní krajinou.

Architektonické řešení

Určujícím prvkem návrhu byl výhled z pozemku do údolí přehrady. Dům je tímto směrem maximálně otevřen velkými prosklenými plochami. Tvar objektu je jednoduchý a koresponduje s typem výstavby zdejších obcí. Přírodní charakter je zachován dřevěným obkladem fasády. Dispozičně se jedná o 6+kk. V přízemí jsou denní obytné místosti a přímý vstup na terasu, v patře se nachází klidová zóna.

Konstrukční řešení

Z konstrukčního hlediska se jedná o dřevostavbu opláštěnou deskami rigidur s minerální tepelnou izolací. Fasáda je obložena dřevem thermowood, které si postupem času získá šedou patinu. Opláštění černých vikýřů a prostoru vstupu je deskami cembrit zenit. Krytina je pozinkovaný plech s povrchovou úpravou. Založení je na betonových základových pasech. Řešení domu splňuje požadavky nízkoenergetického standartu.


Mám zájem o architektonickou studii

Máte dotaz?

 

Vaše osobní údaje zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

 Security code
+420 545 211 799
Stáhnout případovou studii (PDF)