Rodinný dům v Lysicích

Půdorys

Rodinný dům v Lysicích Rodinný dům v Lysicích
RD 5+kk, 2 koupelny
Lokalita:Lysice (okr. Blansko) Projekt:2013 Realizace:prozatím nerealizováno Zastavěná plocha:86 m2 Užitková plocha:146 m2

Zadání

Obec Lysice leží v malebné krajině na pokraji Českomoravské vysočiny. Přáním investora byl jednoduchý dům korespondující s okolní krajinou.

Architektonické řešení

Určujícím prvkem návrhu byl výhled z pozemku do údolí. Dům je tímto směrem maximálně otevřen velkými prosklenými plochami. Tvar objektu je jednoduchý a koresponduje s typem výstavby zdejších obcí. Přírodní charakter je zachován dřevěným obkladem fasády. Dispozičně se jedná o 5+kk. V přízemí jsou denní obytné místosti a přímý vstup na terasu, v patře se nachází klidová zóna.

Konstrukční řešení

Z konstrukčního hlediska se jedná o dřevostavbu opláštěnou deskami rigidur s minerální tepelnou izolací. Fasáda je tvořena kombinací tenkovrstvé omítky probarvené do šeda a obložení dřevem thermowood, které si postupem času získá šedou patinu. Krytina je ze skládané betonové tašky v černé barvě. Založení je na betonových základových pasech. Řešení domu splňuje požadavky nízkoenergetického standartu.


Mám zájem o architektonickou studii

Máte dotaz?

 

Vaše osobní údaje zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

 Security code
+420 545 211 799
Stáhnout případovou studii (PDF)